Które gatunki kwiatów na Walentynki są najbardziej symboliczne?

Ogólnie przyjmuje się, że nie ma bardziej odpowiedniego sposobu wyrażania uczuć niż podarowanie ukochanej osobie kwiatów na Walentynki. W tym walentynkowym dniu można z łatwością i naturalnie opowiedzieć o swoich wewnętrznych uczuciach, opowiadając o tym wprost lub stosując dyskretną wskazówkę. Oczywiście najłatwiejszą opcją jest wzajemne podarowanie sobie pluszowych czerwonych serc, można także do kwiatów dołączyć słodkiego misia z serduszkiem zawierającym słowa „Kocham Cię”.

Bukiet kwiatów, który wręczony zostaje w dniu zakochanych w gruncie rzeczy można interpretować, jako wyznanie w miłości. Bo nie ma nic cenniejszego od miłości dwojga ludzi. Od zarania dziejów miłość jest uznawana za dar najcenniejszy, już apostoł narodów Paweł z Tarsu mówił „ Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący”. Prawda stara jak świat.

Które gatunki kwiatów na Walentynki są najbardziej symboliczne?

Z całej listy kwiatów, tradycyjnie na pierwszym miejscu są róże. Dla większości stanowią one ucieleśnienie romansu. W symbolice kwiatów czerwone róże są symbolem miłości, jednak w celu wyrażenia czułych uczuć można użyć różnych odmian róż i różnych kolorów. A jeśli pojawi się chęć zaskoczenia czymś nieoczekiwanym, można poprosić o pomoc pracownika kwiaciarni, który zachęci do różnych wariantów kompozycji kwiatowych. Chociaż lilie są tradycyjnie uważane za kolory wielkanocne, są coraz częściej wręczane w Walentynki.

Trzeba dokładnie pomyśleć o kolorze bukietu, który zostanie wysłany do ukochanej kobiety lub mężczyzny. Można oprzeć swój wybór o kolor, który został użyty w dniu pierwszej randki lub był obecny na ślubie. Takie drobiazgi będą w stanie powiedzieć o wiele więcej niż piękne słowa pokazują, że pielęgnowane są te ważne wspomnienia. Nasz wielki wieszcz Henryk Sienkiewicz tak pięknie pisał o wielkiej miłości „miłość, jako nasionko leśne z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to chyba tylko razem z sercem wyrwać można”. Aż łezka się w oku kręci.

Popularne kwiaty na Walentynki to także goździki, najprawdopodobniej, dlatego, że ich koszt nie jest tak niszczycielski dla portfela, jak ceny róż i innych egzotycznych kwiatów. Jednak z tego powodu nie stają się one mniej atrakcyjne. Ze względu na ich jasne barwy i słodki aromat, tulipany są również bardzo popularne wśród zakochanych. Świetnie wyglądają zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z innymi kwiatami. Niezależnie od pomysłów tulipany na Walentynki, będą w harmonii z każdym z powziętych planów. Przy pomocy bukietu kwiatów, bez wypowiadania zbędnych słów, można wyrazić i przekazać swoje płonące uczucia.

Miłość to wdzięczny temat dla poetów i pisarzy, którzy potrafią najpiękniej opowiadać o uczuciach między kobietą i mężczyzną, miłość nie wymaga cennych materialnych darów tylko odwzajemnienia. Polski pisarz piewca miłości Zbigniew Trzaskowski w swojej książce napisał, „ Kto prawdziwie kocha, ten nie troszczy się o nagrodę za swoją miłość, lecz tylko o to, aby kochać coraz lepiej”.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje cennych prezentów, ale podarowanie kwiatów na Walentynki jeszcze bardziej zbliży partnerów do siebie, pozwoli przekazać sobie słowa czułości, okazać wzruszenie. Pielęgnowanie wzajemnych uczuć pozwoli przeżyć ze sobą całe życie i nie ważne, jakie przeszkody pojawia się po drodze, razem potrafią pokonać wszystkie przeciwności losu, bo miłość dodaje otuchy, jak promień słońca po deszczu.

Dlatego gdy nadejdzie święto zakochanych, trzeba okazywać sobie pamięć i ciepło, każda kompozycja kwiatowa na Walentynki będzie impulsem do przytulenia, pocałunku i spojrzenia na siebie przez różowe okulary. Nie można zapomnieć, że nie tylko mężczyźni obdarowują kobiety w Walentynki ale również panie wręczają swoim partnerom upominki, może to być piękny kwiat, maskotka, a nawet kosz z kawą i dobrym winem.

Jak prawdziwe są słowa poety Edwarda Stachury „miłość i czynienie miłości to jedno. Bez czynienia miłości, miłości nie ma”. Tak niewiele słów a tak dużo prawdy, dlatego gdy nadejdzie dzień 14 lutego, każdy kochający człowiek powinien kupić bukiet kwiatów na Walentynki i powiedzieć to czuje naprawdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *